Akákoľvek stáž môže byť riadkom navyše v tvojom životopise. Stáž v zahraničí naviac pomáha rozvíjať všetky potrebné komunikačné zručnosti, ktoré sú také dôležité v živote aj v práci. Ak máš možnosť ísť na stáž do zahraničia, neváhaj a urob to. Tu sú dôvody, prečo. 

ZÍSKAŠ SKÚSENOSTI V ODLIŠNOM TÍME 

Rôzne tímy používajú rôzne nástroje a sú organizované rôznymi spôsobmi. Prispôsob sa ich štýlu a staň sa členom nového tímu. Zistíš, že si flexibilnejší, než si si myslel. 

ZÍSKAŠ PRÍLEŽITOSŤ ZDOKONALIŤ SA V POUŽÍVANÍ CUDZIEHO JAZYKA 

Môžeš študovať jazyk, koľko chceš, no najlepšou praxou je, keď ním musíš hovoriť. Ak sa dostaneš do krajiny, ktorej jazyk neovládaš, zachráni ťa angličtina. 

UČÍŠ SA ZO SPRÁVANIA INÝCH 

Ak budeš pracovať v zahraničí, stretneš veľa ľudí. Keď spoznáš veľa ľudí z iných kultúr, uvidíš, že nie vždy sa správajú tak, ako by si očakával alebo preferoval. Zisti dôvody ich správania. 

STANEŠ SA CHÁPAVEJŠÍM

Pri stretnutiach s mnohými ľuďmi si uvedomíš všetky maličkosti, ktoré nás odlišujú, ale aj zbližujú. Zistíš, že každý má iné preferencie ako ty, a že je to tak úplne v poriadku. 

NAUČÍŠ SA DOBRE PLÁNOVAŤ 

Príprava životopisu, motivačného listu a absolvovanie pohovoru nestačí. Okrem toho sú tu … lístky, víza, pasy, ubytovanie, batožina, financie, orientácia v novom meste. Je pravdepodobné, že to v pohode zvládneš a naučíš sa plánovať do budúcnosti. 

NÁJDEŠ SI NOVÝCH PRIATEĽOV 

Keď skončíš sám v cudzej krajine, budeš nútený zoznamovať sa s ľuďmi a nájsť si priateľov, ktorí ti pomôžu. Ak si si aj myslel, že sa toho priveľmi bojíš, uvedomíš si, že to nie je také ťažké. Byť milým sa cení na celom svete. 

OCHUTNÁŠ MNOŽSTVO SKVELÝCH JEDÁL 

Možno ti budú chýbať obľúbené domáce jedlá. Určite však objavíš nové! O kultúre sa môžeš veľa dozvedieť aj podľa druhov korenia a príloh k jedlám. 

DOKÁŽEŠ SÁM SEBE, ŽE TO ZVLÁDNEŠ

Žiť v zahraničí nie je ľahké. Čo však zistíš keď to napokon urobíš? Že si to zvládol aj napriek tomu, že to nebolo ľahké. Môžeš byť na seba hrdý!

ZABUDNEŠ NA SVOJE PREDOŠLÉ STAROSTI

To, čo sa ti zdalo ako veľký a zložitý problém, bude po návrate zo zahraničia vyzerať ako maličkosť. Svet je oveľa väčší, než si myslíme. Je toho toľko, čo môžeme vidieť a zažiť, že by sme nemali strácať čas obavami o maličkosti.

NAUČÍŠ SA, ŽE ŽIVOT SA PRE NIKOHO NEZASTAVÍ

Ľudia, ktorí sa vracajú domov po nejakom čase strávenom v zahraničí, majú často pocit, že sa toho veľa nezmenilo. Oni zažívali rušné chvíle, zatiaľ čo všetko ostatné akoby uviazlo v minulosti. Preto sa im zdá, že tie dva mesiace či viac, ktoré strávili v cudzej krajine, je značne dlhý čas. Za ten čas sa človek môže naučiť veľa už len tým, že sa bude snažiť takéto zážitky vyhľadávať.

Odporúčané príspevky