Čerství absolventi, ktorí sa chystajú odštartovať vlastné podnikanie majú skvelé vyhliadky do budúcnosti, pretože v súčasnosti existuje množstvo nápadov určených práve pre nich. Namiesto čakania na vysnívané zamestnanie, sa  aj ty môžeš chopiť príležitosti a vyskúšať si podnikanie. Ak si absolventom a uvažuješ o rozbehnutí dobrého biznisu, môžu sa ti zísť nasledujúce tipy;

Doučovanie

Ako univerzitný študent pravdepodobne vynikáš v jednom alebo dvoch predmetoch. Doučovaním ľudí, ktorí majú v týchto predmetoch medzery si môžeš slušne zarobiť, najmä, ak ide o dôležité predmety, ktoré študenti musia povinne absolvovať v rámci štúdia.

Základným predpokladom na to, aby si mohol rozbehnúť biznis v doučovaní, je zanietenie. Učenie musíš zbožňovať, v opačnom prípade bude táto skúsenosť pre teba stresujúca a náročná. Teraz si odpovedz, prečo sa do toho pustiť a pre koho je táto voľba vhodná. 

Športový tréner

Ak si dobrým športovcom, pouvažuj o tom, že by si poskytoval služby ako osobný tréner študentom, ktorí sa chcú stať rovnako dobrým športovcom, ako si ty.  Môžeš využívať univerzitné alebo miestne fitnescentrum mimo školy.

Povedomie o viacerých účinkoch cvičenia na zdravie sa celosvetovo zvyšuje, napriek tomu sa mu však väčšina ľudí nevenuje. Niektorí nemajú čas, pre iných je zas presun do fitnescentra únavný. Služby osobných trénerov sa tešia rastúcemu záujmu, pretože predstavujú výhodný spôsob, ako získať individuálny tréning pod dohľadom odborníka na fitness.

Písanie na voľnej nohe

Ak to vieš so slovami, potom je táto možnosť určená pre teba. Môžeš vypracovávať písomné zadania pre klientov, nie však pre študentov. Je to neetické a v rozpore s  pravidlami prakticky vo všetkých školách a univerzitách.

Kontakt s klientmi môžeš nadviazať cez internet tak, že si zaregistruješ účet na portáloch mikropráce alebo mikroslužieb. Áno! Teraz môžeš zarábať na úrovni plného úväzku za prácu v rozsahu čiastočného úväzku ako autor písaných prác na internete. Doba mizerne platených autorov je dávno preč. 

Upratovanie

Negúľaj očami – je to biznis, ktorý môžeš rozbehnúť najrýchlejšie spomedzi všetkých vymenovaných v tomto článku. Nepotrebuješ k tomu žiadne špeciálne zručnosti alebo skúsenosti. Všetci predsa vieme, ako sa upratuje. Všetko čo potrebuješ, je energia a kontakty. 

Dokonca ani nemusíš sám upratovať; radšej si vytvor tím ľudí, ktorí budú pracovať za teba.  Na začiatok možno bude dobré, ak zopár domov upraceš aj sám predtým, ako zarobíš peniaze na rozšírenie svojho tímu o ďalších ľudí. Tiež by si si mal by istý, že máš na takýto druh činnosti dostatok energie, pretože upratovanie nie je vyčerpávajúce len po fyzickej stránke, ale tiež z morálneho hľadiska, v závislosti od majiteľov domu alebo kancelárie, ktoré budeš upratovať. 

Možno sa ti na začiatok zídu nejaké úspory, pretože budeš potrebovať auto (ak ho ešte nemáš) a čistiace prostriedky. A nezabudni, že môžeš umývať aj okná – niektorí tvrdia, že to vynáša ešte viac. Akokoľvek sa už rozhodneš, si na dobrej ceste!

Opravy elektroniky

V súčasnom svete ovládanom technológiami väčšina ľudí dennodenne používa smartfóny, tablety a notebooky. Pri ich neustálom používaní existuje vysoká šanca, že aspoň jedno z týchto zariadení sa skôr či neskôr pokazí alebo rozbije. Ak patríš medzi nadšencov technológií a dokážeš tieto poruchy ľahko odstrániť, môžeš ponúknuť služby opráv lacnejšie ako obchodníci.

Virtuálny asistent

Aj keď výraz personálny a virtuálny asistent sám o sebe neznie ktovieako atraktívne, ide o dobre platenú prácu. Ak si už na tejto pozícii pracoval v kancelárii, zistíš, že digitálna verzia ti ponúka oveľa viac slobody. Všetko, čo potrebuješ je:

  • silné organizačné schopnosti,
  • dobré komunikačné zručnosti,
  • dobrý časový manažment,
  • vysoká miera samostatnosti.

Na pozícii asistenta na voľnej nohe ťa každý deň čakajú tieto povinnosti:

  • plánovanie stretnutí,
  • organizácia kalendára,
  • odpovedanie na e-maily,
  • vypracovanie prezentácií,
  • vybavovanie telefonátov.

Odporúčané príspevky